بهترین ظروف پخت غذا چیست؟

پخت غذا و چالش های پیش رو

این مقاله را با موضوعی که خودم مدتها با آن درگیر بوده ام شروع می کنم و آن در رابطه با اهمیت قابلمه و ظروف طبخ غذا است و اینکه در واقع بهترین ظروف پخت غذا چیست و از میان این همه تنوع در محصولات کدام را باید انتخاب کرد؟

موضوع از این قرار است که من علاقه ی وافری به آشپزی و شیرینی پزی و در واقع هر چیزی که به طبخ غذا مربوط میشود، دارم. بیشترین زمان از طول روز را به آشپزی و مطالعه در این زمینه و تماشای ویدئوهای آموزش آشپزی اختصاص می داده ام. اما همیشه یک جای کار می لنگید.

با وجود صرف کردن این حجم از زمان و انرژی برای پخت غذاهای خوشمزه و رنگ و وارنگ همچنان مشکلاتی در مزه ی غذاها وجود داشت.

پخت غذا

در ابتدا تمام تقصیرها را گردن مواد غذایی بی کیفیت می انداختم. از این رو پس از آن در خرید مواد اولیه وسواس زیادی به خرج می داده ام و تازه ترین مواد را خریداری می کردم.

خب این قدم خوبی بود. پیشرفت خوبی حاصل شد اما این دلیل اصلی مشکل من در آشپزی نبود.

تا اینکه یک روز برای خرید جهیزیه ی دوستم به بازار رفتیم. او دقت و حساسیت زیادی روی کیفیت و جنس ظروف و قابلمه هایی که قصد خرید داشت، به خرج می داد. به دنبال محصولات اصل با جنس خاص بود.

در ابتدا دلیل حساسیت او را متوجه نمی شدم. اما بعد از اینکه از او پرسیدم گفت که تاثیر ظروف در طبخ غذا و مزه ی آن بسیار زیاد است و جنس و اصالت کالا بسیار اهمیت دارد.

اینجا بود که چراغ ذهن من روشن شد و متوجه شدم اشکال کار من چه بود.

من هیچ وقت به جنس قابلمه و اینکه آیا قابلمه و ظروف پخت غذا اصل و باکیفیت است، توجه ای نمی کردم. اما از آن پس برای من دغدغه ای جدید پیدا شد که بهترین ظروف پخت غذا چیست؟

پس از آن تحقیقات و مطالعات زیادی انجام داده ام و اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کرده ام که در این پست آنها را با شما به اشتراک می گذارم تا برای شما نیز مفید و اثر بخش باشد.

 

بهترین ظروف پخت غذا

تحقیقات نشان می دهد که برخی از بیماری ها از قبیل افسردگی، مشکلات گوارشی، آنمی (کم خونی)، برخی از سرطان ها از قبیل سرطان معده، ناشی از پخت و طبخ غذا در ظروف نامناسب و بی کیفیت است. دلیل آن هم بسیار واضح است. تاثیر ظروف بر روی طعم و خواص غذا. معمولا ظروف با عبور از درجه حرارت خاصی، مقداری از مواد تشکیل دهنده ی خود را در مواد غذایی رها می کنند و یا حتی در اثر تماس با مواد غذایی فعل و انفعالاتی در آنها رخ می دهد که بر روی مواد غذایی تاثیر گذار است.

ظروف مختلفی برای طبخ غذا وجود دارد. این ظروف شامل: ظروف استیل، قابلمه چدن اصل، رویی، ظروف مسی، ظروف پیرکس و شیشه ای، قابلمه تفلون می باشد. اما در بین این ظروف کدام یک سالم ترین و کدام ظروف مضر هستند.

 

قابلمه تفلون برای پخت غذا

ظروف تفلون

رایج ترین ظروف و قابلمه ای که معمولا برای آشپزی استفاده می شود ظروف تفلون هستند. این قابلمه ها از یک لایه پلاستیکی به نام پلی تترافلوئورواتیلن یا نام تجاری تفلون ساخته می شوند. در واقع این ماده است که خاصیت نچسب بودن را به قابلمه های نچسب اضافه می کند.

به وجود آمدن خراش بر روی تفلون باعث رها سازی موادی به غذا می شود که مضر است و برای سلامتی خوب نیست.

همچنین این لایه پلاستیکی در گذر زمان و در اثر حرارت دیدن از ظروف جدا شده و ذره ذره به وسیله ی غذا وارد بدن می شود. از این رو در دراز مدت مشکلات بسیاری به ویژه برای دستگاه گوارش و مثانه به وجود خواهد آورد.

قابلمه مسی برای پخت غذا

ظروف مسی و روی

طبق تحقیقات می توان گفت ظروف و قابلمه هایی که با فلزات سنگین ساخته شده اند برای پخت غذا گزینه ی نامناسبی هستند و عوارضی به دنبال خواهند داشت.

ظروف مسی و روی از جمله ظروف سالمی هستند که برای پخت غذا مناسب اند. اما همچنان نکته در رابطه با این ظروف وجود دارد و آن هم املاحی است که وارد بدن می سازد.

روی یک ماده مغذی و ضروری برای بدن است که کمبود آن می تواند باعث مشکلاتی در بدن شود اما افزایش آن هم می تواند مشکل زا باشد. از این رو مصرف بی رویه ی این ظروف می تواند مشکلات جدی برای بدن ایجاد کند.

همچنین مصرف بیش از اندازه از مس می تواند مشکلات جدی برای ارگان های حیاتی بدن به وجود آورد و فرد را دچار مسمومیت کند. استفاده بی رویه از ظروف مسی، بیش از نیاز بدن مس وارد می شود در نتیجه در کبد رسوب کرده و این تجمع بیش از حد باعث تهوع، سردرد دائمی و در شرایط بدتر دچار مسمومیت گردد.

همچنین بهتر است بدانید که ظروف مسی مناسب جهت پخت غذا می بایست دارای لعاب باشد.

بنابراین استفاده از ظروف مسی و روی نیاز به رعایت حد تعادل دارد زیرا ممکن است در اثر استفاده ی بیش از اندازه، این ظروف مفید همراه با املاح مفید تبدیل به ظروفی مضر شوند.

قابلمه استیل برای پخت غذا

پیرکس و استیل

می توان گفت بی خطرترین ظروف طبخ غذا ظروف پیرکس و استیل هستند چرا که هیچ گونه املاحی از خود به غذا منتقل نمی سازند.

همانطور که می دانید ظروف پیرکس در طبخ غذا محدودیت هایی به همراه دارد و معمولا در فر و مایکروویو کاربرد دارند. و بلعکس آن ظروف استیل که برای قرار دادن درون فر و مایکروویو مناسب نیستند.

در نتیجه استفاده صحیح از این قابلمه و ظروف در جای درست آنها هیچ گونه مضراتی به دنبال نخواهد داشت.

قابلمه چدن برای پخت غذا

چدن

یکی از بی خطرترین و کاربردی ترین ظروفی که می توانید به صورت روزانه برای طبخ غذا استفاده کنید. ظروف و قابلمه چدن اصل است و می توان گفت استیل و چدن بهترین ظروف پخت غذا است.

از مزایای این قابلمه ها باید گفت استفاده از آنها آسان است، رنگ آنها در مرور زمان از بین نمی رود. لب پر نمی شود و تغیر شکل نمی دهد و از همه مهمتر طعم و عطر غذا را حفظ می کند و همچنین مولکول های خود را در اثر حرارت در غذا رها نمی سازد و این نکته برای سلامتی گزینه ی مهمی است.

در واقع این ظروف مقاومت بالایی دارند، رنگ آنها از بین نمی رود و زنگ نمی زنند، لب پر نمی شوند، طعم و عطر غذا را حفظ می کنند و استفاده از آنها آسان است.

اما چالش مهم در رابطه با ظروف چدن، خرید قابلمه چدن اصل است. متاسفانه در بازار قابلمه های بسیاری به اسم چدن اما غیر اصل به فروش می رسد که این قابلمه ها نه تنها برای پخت غذا و سلامتی مفید نیستند بلکه مضر و آسیب زا خواهند بود.

بنابراین دقت داشته باشید که ظروفی که به این نام خریداری می کنید، چدن اصل و باکیفیت باشد.

مجموعه آریا پسند اولین تولید کننده ظروف و قابلمه چدن اصل در ایران است که اصالت محصولات و کالاهای خود را تضمین می کند.

جهت خرید از این مجموعه به طور مستقیم و بدون واسطه می توانید از طریق وب سایت رسمی این مجموعه یعنی aria-pasand.ir اقدام نمایید.

 

 

سخن آخر

در آخر باید گفت جهت حفظ طعم و مزه غذا و همچنین سلامت غذاهایی که به طور روزانه خود و عزیزانتان میل می کنند بهتر است از ظروفی استفاده کنید که مناسب است و سلامت شما را تهدید نخواهد کرد. همچنین استفاده صحیح و بجا هر ظرف و قابلمه در جای خود از جمله موارد مهمی است که می بایست رعایت کنید. به طور مثال:

– ظروف تفلون ترجیحا در حرارت و دمای بالا استفاده نشود.

– ظروف شیشه ای و پیرکس جهت مصارف یخ زدایی و استفاده در فر مناسب است.

– استفاده از ظروف مس و رویی نیاز به رعایت حد تعادل دارد و بیش از حد استفاده نشود.

– ظروف استیل و چدن برای مصارف روزانه گزینه ی مناسبی است اما از قابلمه های تقلبی و فیک استفاده نکنید و از اصالت کالا اطمینان داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *