قابلمه چدنی

نگه داری از قابلمه و ظروف چدنی

قابلمه و ظروف چدنی

در مقاله قبل در رابطه با بهترین ظروف و قابلمه برای پخت و پز صحبت کردیم و به یک نتیجه گیری عالی رسیدیم که قابلمه های استیل و قابلمه چدن اصل بهترین ظروفی است که می توان روزانه برای پخت و پز استفاده کرد زیرا این دو قابلمه مواد تشکیل دهنده ی خود را در مواد غذایی رها نمی سازد و همچنین بر روی طعم و خواص مواد غذایی بی تاثیر است. حال که می دانیم چه ظروفی برای پخت غذا مناسب است باید روش های نگه داری و مراقبت از این ظروف را یاد بگیریم تا عمر آنها را افزایش داده و از خراب شدن آنها جلوگیری کنیم. در نتیجه در این پست در رابطه با روش های نگه داری از ظروف چدنی صحبت خواهیم کرد.

همانطور که پیش از این عنوان کرده ایم، متاسفانه در بازار ظروف چدنی غیر اصل و فیک زیاد است و با خرید از برندهای نامعتبر احتمال غیر اصل بودن کالاها بسیار است. قابلمه چدن اصل آریا پسند یکی از جمله برندهای معروف در این زمینه است که با خیالی راحت از اصالت محصول، از طریق وب سایت و با حذف واسطه ها می توانید خرید خود را ثبت کنید.

حال که قابلمه چدنی خریده اید، می بایست اصول کار کردن با این ظروف و نگه داری از آنها را یاد بگیرید تا طول عمر محصولات خود را افزایش دهید.

 

قابلمه چدنی

 

 

نکاتی جهت نگه داری از قابلمه چدن

ظروف و قابلمه های چدنی به عنوان بهترین ظروف برای پخت و پز شناخته می شوند چرا که محکم و بادوام اند و با مواد غذایی فعل و انفعالات صورت نمی گیرد و در برابر حرارت زیاد مقاوم اند. در واقع این ظروف ارزش هزینه کردن را دارد چرا که سلامت شما را حفظ می کند و طول عمر بالایی دارند و سالها می توانید از این محصول استفاده کنید.
تنها کافی است اصول استفاده و روش های نگه داری از این قابلمه ها را بیاموزید تا یک عمر از مزایای این ظروف استفاده کنید.
نگران نباشید نه فرمول سختی پیش رو دارید و نه نیاز است زمان و دقت زیادی را صرف نگه داری از این ظروف کنید. با چند دستورالعمل ساده همیشه ظروفی سالم، نو، بدون خط و خش خواهید داشت.

 

قابلمه های چدنی بدون روکش

قابلمه های چدنی در دو مدل روکش دار و بدون روکش در بازار وجود دارد. معمول نوع روکش دار بهتر است بدون روکش است و کار با آن ساده تر.
اما اگر شما صاحب قابلمه چدنی بدون روکش هستید این بخش مخصوص شماست. برای کار با قابلمه های بدون روکش این موارد را مد نظر داشته باشید:

– در نخستین بار از استفاده ی قابلمه چدن بدون روکش، چند قطره روغن درون ظرف بریزید تا کمی چرب شود. سپس به مدت یک ساعت روی حرارت کم و یا درون فر قرار دهید.
– قبل از هربار استفاده، دو دقیقه آن را بر روی حرارت قرار دهید تا گرم شود.
– برخی مواد غذایی خاصیت اسیدی دارند از قبیل گوجه فرنگی، آبلیمو. پخت این مواد غذایی در ظروف بدون روکش غدغن است.
– بعد از اتمام پخت و پز، غذا را این از ظروف خارج کنید تا از اکسید شدن مواد غذایی جلوگیری شود.

 

شستشو قابلمه چدن

شستشو قابلمه چدن بسیار ساده است و به راحتی می توانید پس از هربار استفاده آنها را بشویید.

– برای تمیز کردن قابلمه چدن، اجازه دهید حرارت و گرمای ظروف به تدریج کاسته شود و آن را به یکباره سرد نکنید.
– یک ابر نرم و مایع ظرفشویی به همراه آب گرم تنها چیزهایی است که نیاز دارید. سطح داخلی این ظروف نباید دچار خط و خش شوند از این رو از سیم و اسکاچ های زبر و خشن به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا لایه ی آستر قابلمه را از بین میبرد. از بین رفتن این لایه مساوی است با از بین رفتن و زوال تدریجی ظروف چدنی
– استفاده از مایع سفید کننده درون این ظروف ممنوع است.
– در صورتی غذا درون ظرف چسبید و یا سوخت، نباید از مواد پاک کننده قوی و یا ابزارهای خشن و تیز برای کندن و پاک کردن آنها استفاده کنید. بلکه تنها کافیست ظرف را برای مدتی با آب گرم خیس کنید تا مواد چسبیده خیس خورده و کنده شوند.
– قابلمه چدن اصل را می توان درون ماشین ظرفشویی قرار داد. فقط به این نکته توجه داشته باشید که از آنجایی که قابلمه های چدن اصل وزن نسبتا بالایی دارند، وزن ظروف در ماشین بیش از حد نشود و ظروف بیشتری را همراه آن قرار ندهید.

 

پخت غذا در قابلمه چدن

 

پخت غذا در قابلمه چدن

یکی از چالش های نگه داری ظروف چدنی در حین پخت و پز است. قابلمه و ظروف چدن قابلیت استفاده هم بر روی اجاق گاز و هم فر را دارد. بنابراین می توانید برای پخت هر غذایی از آن استفاده کنید.

– قبل از استفاده از ظروف چدن برای چند دقیقه آن را حرارت بدهید تا حرارت به طور مستقیم به تمام بخش های ظرف پخش شود.
– هنگام برداشتن این ظروف از روی حرارت اجاق گاز یا از خارج کردن از درون فر، حتما از دستکش و دستگیره استفاده کنید زیرا این ظروف بسیار داغ می شوند.
– ظرف داغ و حرارت دیده را مستقیم بر روی پیشخوان و سنگ قرار ندهید. این سطوح دمای سرد دارند و قابلمه دمای گرم. این اختلاف برای ظروف چدن مناسب نیست.
– پس از اتمام استفاده از این ظروف، اجازه دهید حرارت آن به صورت تدریجی و آهسته کاسته شود. یکباره سرد کردن قابلمه و قرار دادن زیر آب سرد و یا سطوح سرد ممنوع است.
– قابلمه را بدون غذا روی شعله زیاد قرار ندهید. حرارت زیاد رنگ قابلمه را تغیر می هد. حرارت دادن قبل از استفاده تنها با حرارت ملایم امکان پذیر است.

 

سایر نکات

– پس از اتمام پخت و پز غذا را از آنها خارج سازید و پس از خنک شدن تدریجی آنها را سریعا بشویید. این ظروف برای قرارگیری درون یخچال مناسب نیستند.
– برای هم زدن غذا درون قابلمه چدن از قاشق های چدنی و یا چوبی استفاده کنید تا کف ظرف خط و خش ایجاد نشود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *